Medytacja w rozwoju osobistym

Medytacja bez wątpienia jest zasadniczym elementem w szeroko pojętym rozwoju osobistym. Trenerzy rozwoju osobistego popierają tę formę jako najskuteczniejszą metodę uspokojenia i wyciszenia umysłu w tym szalonym i przebodźcowanym świecie. Medytacja nie jest żadną nowością. Jest znana i praktykowana od tysięcy lat w przeróżnych kulturach w każdej z nich na nieco inny sposób, czasami też nieco inaczej nazywana, np. w kulturze chrześcijańskiej medytacja określana jest jako kontemplacja. W medytacji chodzi głównie o to, aby umysł się wyciszył i skoncentrował się na tym, co jest faktycznie w danym momencie ważne.

Medytacja – sposób na naturalne wyciszenie

Niestety wokół tematu medytacji, również w rozwoju osobistym narosło wiele nieporozumień. Wynika to głównie z faktu, że jest ona kojarzona z czymś tajemniczym, nadprzyrodzonym, a ludzie zwykle boją się tego, czego nie znają. Jednak każdy doświadczony trener rozwoju osobistego, czy też coach będzie zachęcał swojego klienta do regularnej medytacji, ponieważ przynosi ona bardzo dobre efekty, nie stanowi żadnego zagrożenia pod względem duchowym, a także nie przynosi żadnych negatywnych skutków ubocznych, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrażać dobremu samopoczuciu tego, kto medytuje. Medytacja jest zatem naturalnym sposobem wyciszenia umysłu, która wręcz może chronić nas przed różnymi stanami depresyjnymi, smutkami, czy lękami.

www.upadlosc-konsumenta.pl

Medytacja – wykonuj ją właściwie

Ponadto niejednokrotnie medytacja kojarzy się z siedzeniem w określonej, zwykle mało wygodnej pozycji, co jeszcze bardziej do niej zniechęca. Okazuje się jednak, że trenerzy rozwoju osobistego zachęcają do tego, aby podczas medytacji usiąść w wygodnej pozycji, można się o coś oprzeć, jednak ważne jest, aby siedzieć w pozycji wyprostowanej. Zmusza to bowiem do koncentracji myśli na tym, co jest rzeczywiście istotne i chroni przed zaśnięciem. Okazuje się, że właściwie wykonana medytacja pozwala na prawdziwy relaks i odpoczynek w zaledwie 10 minut.

Lokalny catering z dowozem

Regeneracja umysłu

Początki medytacji oczywiście są trudne. Jednak szeroko pojęty rozwój osobisty zachęca, aby przeczekać ten trudny czas, który wiąże się przede wszystkim z myślami o tym, aby medytacja tylko się udała. Jednak po pewnym czasie sam zobaczysz, że osiągniesz sukces! Jeśli nauczymy się medytować, czyli nauczymy się koncentrować nasz umysł na najważniejszych sprawach, wówczas będzie on odpoczywał i regenerował się, co spowoduje, odetnie on się od wielu spraw i myśli, które zabierają czas, a także są przyczyną wielu niepokojów. Jeśli zatem chcesz być spokojny i zaoszczędzić swój czas, a – co za tym idzie – osiągnąć sukces, po prostu medytuj.

Powrót na górę