Dlaczego warto otaczać się pozytywnymi ludźmi?

Dlaczego warto otaczać się pozytywnymi ludźmi?

Nie bać się zrywać pewnych relacji to ogromna sztuka. Zerwanie negatywnych relacji niejednokrotnie pociąga za sobą liczne konsekwencje. Często są one związane z pewnymi zewnętrznymi czynnikami, jak choćby tak popularna dzisiaj i z niewiadomych przyczyn niezwykle ważna opinia innych ludzi. Jednak często pojawia się również zagadnienie wewnętrznych odczuć, które stanowią istotę rozwoju osobistego.

http://edukacjaprzezinternet.pl

Odczucia wewnętrzne

Mogą wówczas pojawić się wyrzuty sumienia, strach, lęk, obawy… Są to elementy, które niejednokrotnie determinują nasze trwanie w toksycznych relacjach przy ludziach który są zwykłymi manipulatorami. Od Twojej motywacji i determinacji zależy wówczas, co i jak dalej zrobisz. Bez wątpienia dobrym narzędziem jest tutaj coaching. Pozwoli on spojrzeć na daną sytuację z szerszej perspektywy. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest otaczanie się pozytywnymi ludźmi od samego początku.

Myśl o sobie w odpowiednim kontekście

Trenerzy rozwoju osobistego zachęcają, aby każdego dnia myśleć o sobie w kontekście samospełnienia czy samorealizacji. Wówczas chęć budowania relacji z negatywnymi ludźmi powinna nam szybko odejść, a zaczniemy stawiać na relacje pozytywne, budujące, dające prawdziwą wartość i spełnienie. Otaczanie się pozytywnymi ludźmi daje nam motywację, inspirację, pozwala spokojnie rozważać różne pojawiające się trudne sytuacje zamiast panikować i i niepokoić się. Pozytywni ludzie wokół nas są zasadniczym czynnikiem wpływającym na powstawanie w naszym mózgu ścieżki neuronów doprowadzającej do podejmowania przez nas słusznych decyzji.

kancelaria prawna szczecin

Pozytywni ludzie w naszym życiu

W jaki sposób zacząć otaczać się pozytywnymi ludźmi?  Co właściwie należy rozumieć przez pozytywne osoby w naszym życiu? Są to ludzie, którzy działają w kontekście naszego życia w taki sposób, że czujemy się przy nich dobrze, dowartościowani, popierani. Są to ludzie, którzy popychają nas do działania, nie do bierności, zachęcają do podejmowania prób i nowych wyzwań, ponieważ naprawdę zależy im na naszym szczęściu. Wydaje się, że w dobie tak wielkiej nienawiści jest to wręcz nierealne, aby mieć takich ludzi wokół siebie. Zdaję sobie sprawę z tego, że zło zaraża szybciej, jednak dobro z pewnością również nie pozostaje obojętne. Ono rozprzestrzenia się wprost proporcjonalnie do tego, ile my jesteśmy w stanie z siebie dać. Jeśli nie wiesz, jak zacząć, poszukaj mentora. Rozważ, jacy ludzie dają wsparcie każdego dnia, a którzy ciągną Cię w dół. Jest to coś, co z pewnością można doskonale zaobserwować już w social media. Tam bez wątpienia szybko odkryjesz, które osoby są dla Ciebie wspierające, a które nie.

Powrót na górę